برای اینکه قهرمان داستان زندگی تان شوید، این مراحل را در پیش بگیرید:

  1. تصمیم قطعی بگیرید که خودتان را تغییر دهید تا بتوانید به خواسته هایتان در زندگی برسید و دست به عمل بزنید.

با خودتان مهربان باشید و از خودتان حمایت کنید. قرار نیست همه چیز را همین اول راه درست کنید، پس انتظار هر عدم موفقیتی را داشته باشید و ببینید چطور می توانید آن ها را مدیریت کرده و از آن ها عبور کنید. راهی پیدا کنید تا به طور موثر به مسیرتان برگردید.

  1. ببینید واقعا دنبال چه چیزی هستید و به کجا می خواهید برسید.

هدف هایتان را تعیین کنید. بعضی از هدف ها می توانند نسبتاً کوتاه مدت و سرگرم کننده باشند، بعضی دیگر ممکن است جدی تر باشند و رسیدن به آن ها چندین سال طول بکشد. بلند پرواز باشید. سفر شما به اندازه ی طول عمرتان است. شما که نمی خواهید زودتر از موعد تمامش کنید؟

  1. برای کارتان برنامه بریزید و برنامه ریزی تان را عملی کنید.

همیشه وقتی برنامه ریزی داشته باشید بیشتر کار می کنید، و البته سریع تر و قابل اطمینان تر. اما اگر برنامه تان را به اجرا در نیاورید، فایده ای ندارد. می توانید برنامه تان را تغییر دهید، به آن تنوع بدهید، اما به آن پایبند بمانید. برنامه ی شما دوست شماست و یک قهرمان نیاز به یک دوست مطمئن دارد.

  1. رقابت نکنید، خلق کنید!

زندگی تان را مسابقه فرض نکنید و اطرافیانتان را رقیب خودتان نبینید. در یک سفر قهرمانی دیگران یا مسافرند یا دوستند یا پناه. گاهی اوقات، دیگران به شما هشدار می دهند؛ گاهی اوقات، راه حل هایی برایتان دارند و به سوال هایی که برایتان پیش می آید پاسخ می دهند. به ندرت بیرون از خودتان با دشمن روبه رو می شوید.

دشمنان شما اغلب همان فکرهای درون خودتان هستند که شما را عقب نگه می دارند؛ باید خلاق باشید تا بتوانید روی دست آن ها بلند شوید.

  1. قبل از اینکه به آموخته هایتان عمل کنید، به آن ها فکر کنید.

قبل از اینکه با نظرات تان و به خاطر اشتیاق به پیشرفت، حقایقی را که دیگران به شما می گویند رد کنید، خوب به آن ها گوش بدهید. زندگی درس هایی را که بار اول یاد نمی گیرید برایتان تکرار می کند، پس حواستان باشد و درس های زندگی را با آغوش باز بپذیرید.

  1. به همراهانتان در این سفر اهمیت بدهید.

شکسپیر می گوید: «دنیا صحنه ی نمایش است و هر کدام از ما باید نقشی را بازی کنیم.»

شما نقش خودتان را عوض کرده اید تا خودتان قهرمان اصلی داستان باشید. اما به هر حال این داستان به شخصیت های دیگری هم نیاز دارد تا رنگ و معنا پیدا کند.

قرار نیست آخر داستانتان این باشد که پادشاه در قصر بزرگ آرزوهایش به تنهایی زندگی کند. هوای افرادی را که سفرشان با شما یکی است داشته باشید.

  1. به حرف مشاور درونی تان گوش بدهید.

مشاور درونتان شما را می شناسد و می داند چه چیزی لازم دارید. نیازهای امروزتان را به خاطر آینده تان نادیده نگیرید