متد سیلوا

 

این متد توسط خوزه سیلوا، فراروانشناس پایه گذاری شده است. هدفش کمک به مردم در افزایش ضریب هوشی، بهبود مهارت های فراروانشناختی و افزایش توانایی انسان ها در حل مشکلات زندگی و شفای خود و دیگران از راه دور با استفاده از نیروهای ذهنی است.

سیلوا معتقد بود که مغز آدمی زمانی که بدن در کمترین فعالیت است، بسیار فعال خواهد بود و مغز در فرکانس های بسیار پایین اطلاعات بیشتری را دریافت کرده و ذخیره می کند.

سیلوا توانست متدی را ایجاد کند که ذهن را در فرکانس های پایین نیز هوشیار نگاه دارد. او برای این کار تمرین های ذهنی را مورد آزمایش قرار داد تا بتواند ذهن را آرام کند ولی در عین حال بسیار هوشیارتر از قبل باشد.

خوزه سیلوا
متد سیلوا

تمرین هایی که سیلوا تکنیک هایش را بر آن اساس ارائه داد ،عبارت بودند از:

تمرکز حواس در وضعیت آرامش

تجسم ذهنی مشخص

واعمال راه هایی برای رسیدن به سطوح پایین تر مغز

او اولین کسی بود که نشان داد انسان می تواند شیوه های آگاهی یافتن از امواج آلفا و تتای مغزش را بیاموزد؛

یعنی همان چیزی که امروزه در تکنیک های نوین مربوط به درمان بیماری های روحی و روانی از آن استفاده می شود. 

چهار سطح برای امواج مغزی وجود دارد که می توان آن را با دنده های یک خودرو نیز مقایسه کرد:

  • موج بتا، معادل دنده یک است که سریع ترین و کوتاه ترین موج معمول مغزی به شمار می آید. این موج که برای یادگیری عمیق یا حک کردن بر مغز مساعد نیست، حالت عادی و همیشگی ما در بیداری است.
  • موج آلفا، دنده دو است. این موج مغزی با آرامش یابی، یادگیری عمیق، تمرکز در عین آرامش، خلسه ی سبک، افزایش تولید سروتونین (هورمون مغزی)، خواب آلودگی پیش از به خواب رفتن یا پیش از بیدار شدن، دریافت های شهودی بالاتر، مدیتیشن و دستیابی به ضمیر ناخودآگاه مرتبط است.
  • موج تتا،‌ دنده سه است. این امواج مغزی با خواب دیدن یا خواب REM مرتبط است. همچنین با تولید هورمون های کاتکولامین مرتبط است که برای یادگیری، حافظه، افزایش خلاقیت و توان دستیابی به هوشمندی جهانی، ضروری است. این امواج با حفظ بلندمدت تر آموخته ها هم مرتبط است. امواج تتا دسترسی به میدان کوانتومی را در سطحی بالا ممکن می سازد.
  • موج دلتا، دنده چهار است. این موج های مغزی خیلی کند و خیلی بلند هستند که به حالات کما و بیهوشی یا خواب بسیار عمیق بدون رویا و آزاد سازی HGH (هورمون رشد) مربوط می شوند.

بیشتر ما در سرتاسر روز در سطح بتای مغزی هستیم. آیا می توانید تصور کنید خودروتان را ساعتها بی وقفه در دنده یک برانید و تخت گاز بروید ؟ معلوم است که نه.

اما در اصل این کاری است که اغلب ما داریم با خودمان می کنیم. داریم تمام دستگاه های بدنمان را از شدت فشار می سوزانیم. تعجبی ندارد که تعداد بسیار زیادی از ما، طعمه‌ی بیماری های مرتبط با تنش می شویم و همچنین تعجبی ندارد که مدیتیشن منظم، ‌تأثیری تا این حد بزرگ در بهبود این بیماری ها دارد.

وقتی شروع به مدیتیشن می کنید، اتفاق جالبی رخ می دهد. وقتی خودروتان را در دنده ی دو قرار می دهید، چرخ ها سریع تر گردش می کنند و خودروتان هم سریع تر راه می رود، اما دور موتورتان کم می شود! چگونه امکان دارد؟ چون در دنده‌ی متفاوتی است. همین موضوع در مورد دنده‌ی سه و چهار و حتی بیشتر صدق می کند.

تلاش کمتر موتور، مصرف سوخت کمتر و استهلاک کمتر. تنش کمتر، بیماری قلبی کمتر، سکته‌ی کمتر، عصبانیت کمتر، ناامیدی و ناراحتی کمتر، ‌افسردگی و عصبی بودن کمتر و … و در عین حال چیزهای بیشتری به دست می آورید.

استفاده از متد سیلوا برای دست یابی به سلامتی بیشتر، بر پایه ی انجام دادن برخی فعالیت های ذهنی در حالتی آرام و راحت قرار دارد. شیوه ی این کار بسیار آسان است و تأثیر آن با تمرین،‌ بیشتر می شود.

بنابراین اگر شما مبتدی هم باشید می توانید از همان آغاز منتظر وقوع معجزاتی در زندگی خود باشید. به یاد داشته باشید که باور و انتظار شما حکم چراغ سبزی را دارد که به سلول های عصبی مغزتان علامت می دهد تا وضعیت جسمانی شما را در جهت بهتر شدن تغییر دهند.

تکنیک های سیلوا به قدری ساده می نمایند که آدمی را در مؤثر بودنشان به شک می اندازند ولی نتایج معجزه آسا و رضایت بخش این تکنیک ها حتی شکاک ترین افراد را نیز قانع خواهد ساخت.

شما پس از اینکه با اجرای این تکنیک ها به نتایج آنی و مفید آن ها دست یافتید، تعجب خواهید کرد که چرا همه ی افراد این تکنیک های ساده را به کار نمی گیرند.

اکنون،‌ زمان یک تصمیم گیری بسیار مهم در زندگی تان است.

آیا می خواهید کنترل بیشتری بر زندگی خود پیدا کنید؟

اگر پاسخ تان به این پرسش مثبت باشد، شما نه تنها از نظر سلامتی جسمانی، بلکه در سایر زمینه های زندگی نیز پیشرفت های چشمگیری خواهید کرد، زیرا با این پاسخ،‌‌ سلول های عصبی مغزتان، برخلاف گذشته، در جهت منافع شما عمل خواهند کرد نه بر ضد شما و یا به بیهودگی.

ما در این کارگاه، شما را گام به گام جلو خواهیم برد تا آنجا که پس از پایان دوره به نقطه ای خواهید رسید که بتوانید خودتان را از نعمت سلامتی و تندرستی بیشتر بهره مند سازید و انرژی ذهنی تان را برای برنامه ریزی درست زندگی خود و دیگران به کار گیرید.

قابل توجه علاقه مندان شرکت در کارگاه سیلوا که در شهرستان هستند، دوره غیر حضوری ویژه این افراد برگزار می شود

جهت ثبت نام دوره های غیر حضوری سیلوا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در فرایند ثبت نام یاری دهند

درباره متد سیلوا

از زبان سرکار خانم شهره خیر خواه مدرس متد سیلوا 

درباره متد سیلوا